10 pomysłów na stroje karnawałowe dla chłopców

Plany były wielkie. Miał być bal. Tak właściwie to bal na pewno będzie. Tylko nas nie będzie. Okropny wirus powodujący niepohamowany kaszel rozpanoszył się w naszym domu. Miały być piękne przebrania, a jest piżama. Ale to, że my nie możemy wyjść z domu, nie oznacza, że nie mogę się z Wami podzielić pomysłami. A poszukując inspiracji, znalazłam tyle wspaniałych strojów karnawałowych, aż szkoda byłoby ich nie pokazać. Do tego wszystkie opatrzone są dokładną instrukcją jak je wykonać!

  1. Przebranie Piotrusia Pana

Uwielbiam tego wiecznego chłopca, a ostatnio przed zaśnięciem czytamy o jego przygodach, więc siłą rzeczy strój ten wzięłam pod uwagę. Wykonanie nie jest wcale trudne. Wystarczy przerobić zieloną polówkę, dołożyć do tego rurki w tym samym kolorze (lub ewentualnie uszyć, tak jak jest to pokazane w instrukcji) i filcowy kapelusz z piórkiem. Efekt wspaniały! Instrukcję wykonania stroju Piotrusia Pana znajdziecie tutaj.

  1. Kostium smoka, a dokładnie Szczerbatka

Znacie bajkę „Jak wytresować smoka”? Koniecznie musicie zobaczyć, szczególnie drugą część, to prawdziwy wyciskacz łez! A wracając do kostiumu, słodkiego Szczerbatka przerobicie z czarnej bluzy, spodni i czapki. Koniecznie zobaczcie w instrukcji jak zrobić doczepiany ogon i sztywne skrzydła smoka. Ta informacja może się przydać również do innych przebrań.

  1. Strój Minionka

Małe, wesołe, żółte stworki podbiły rynek kostiumowy! Widziałam już wiele pomysłów na przebrania, ale właśnie ten spodobał mi się najbardziej. Rozwiązania typu żółta czapka z doklejonymi drucikami kreatywnymi czy okulary wykonane z nakrętek są według mnie strzałem w dziesiątkę! Z instrukcją możecie zapoznać się tutaj, a ja tylko dopowiem, że w roli okrągłych wyłupiastych oczu świetnie sprawdzą się styropianowe kule przecięte na pół.

  1. Kostium Buzza Astrala

Wydawałoby się wręcz niemożliwe zrobić w domowych warunkach przebranie Buzza Astrala, bohatera Toy Story. Wydawałoby się, bo autorka wpisu zrobiła je wręcz genialnie i to bez użycia igły i nitki! Wprawdzie kostium prezentuje dziewczynka, ale niejeden chłopiec marzy by zostać kosmicznym bohaterem chociaż na jedną krótką chwilę. Jak spełnić te marzenia?

  1. Strój Superbohatera

Kolejny szybki pomysł dla tych, którzy nie lubią lub nie chcą szyć. Idealny na sytuacje typu „mamo jutro mam bal”! Nie mówcie, że nigdy tego nie słyszeliście? Co wtedy zrobić? Przygotować filc, nożyczki, klej i w kilka chwil kostium superbohatera gotowy! Chcecie instrukcje? Klikajcie tutaj!

  1. Przebranie bałwanka Olafa

Ulubionym strojem dziewczynek jest przebranie Elzy lub Anny z „Krainy Lodu”. Chłopcy również lubią postacie z tej bajki, ale ukochanym bohaterem jest chyba Olaf. Strój bałwanka łatwo wykonać z białej bluzy. Po dodaniu kilku gadżetów Wasze dzieci będą zachwycone. Instrukcję znajdziecie tutaj.

  1. Kostium rekina

Pamiętacie mój pomysł na przerobienie starej szarej bluzy na kostium wilka? W bardzo podobny sposób możecie wykonać strój rekina? Pamiętajcie oczywiście o płetwie i ostrych zębach! Jak wykonać przebranie krok po kroku, dowiecie się tutaj.

  1. Przebranie drwala

W modzie króluje era drwala, więc czemu nie przenieść tego na bal karnawałowy? Kraciasta koszula, zakładana za uszy filcowa broda i „bezpieczna” siekiera sprawią, że Wasze dziecko będzie najmodniejsze w tym sezonie.

  1. Strój dinozaura

Czasem najprostsze metody dają wspaniały rezultat. Pokazywałam Wam wiele kostiumów z przerobionych bluz, a tu proszę czapka z daszkiem, która świetnie odnajduje się w tej roli. Kilka filcowych dodatków i górna część przebrania gotowa. W ten sposób możecie wykonać wiele innych przebrań.

  1. Kostium ze Star Wars

Wielu chłopców chciałoby na chwilę stać się bohaterem Gwiezdnych Wojen. Jedni wybierają czarne charaktery, inni wolą być Lukiem czy R2D2, a jeszcze inny Mistrzem Yoda. I strój tego właśnie ostatniego, prezentuję Wam poniżej.

Oczywiście najłatwiej byłoby strój wypożyczyć, ale uwierzcie mi, że zrobienie go daje wiele satysfakcji. Jakie kostiumy wybierają Wasze dzieciaki? Kim chciały zostać w tym roku? A może chcecie się pochwalić swoim strojem karnawałowym? Czekam na Wasze komentarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *