Jak zrobić farbę zdrapkę i do czego można jej użyć?

Pamiętam, że jako mała dziewczynka zamęczałam rodziców prośbami o zakup zdrapek. Wiesz o czym mówię, prawda? Chyba nie udało mi się w nich nic wylosować, ale chodziło o samą przyjemność, gdy spod warstwy srebrnej farby wyłaniał się ukryty wcześniej obrazek. A dzisiaj sama zrobiłam kilka zdrapek! Użyłam samodzielnie zrobionej farby do wykonania plakatu motywacyjnego, zaproszeń, gry w sapera czy mapy, na której zamierzam zaznaczać odwiedzane przez nas miejsca. Chcesz zobaczyć jak zrobiłam farbę? Może zainspirujesz się i wykonasz jakiś plakat?

  1. Po pierwsze, przygotuj grafiki czy teksty, które chcesz ukryć pod zdrapką. Możesz skorzystać z mojego plakatu lub namalować czy wydrukować własne pomysły.
  2. Po drugie, będziesz potrzebowała folii i laminatora, bo taka zdrapka potrzebuje śliskiego podłoża. Jeśli nie masz w domu takiego urządzenia, wystarczy, że kartkę dokładnie obkleisz przezroczystą taśmą klejącą.
  3. Punkt trzeci – przygotowanie farby. W małej miseczce czy pojemniku zmieszaj srebrną farbę akrylową z płynem do zmywania naczyń. Na każdą łyżkę farby, użyj pół łyżki płynu i dokładnie wymieszaj.

Nakładaj farbę na miejsca, które chcesz ukryć. Prawdopodobnie będziesz musiała użyć kilku warstw, aby druk nie przebijał przez farbę. Jeśli tak jak ja, jesteś osobą niecierpliwą, użyj suszarki, aby zdrapka szybciej wyschła.

Potrzebujesz więcej porad? Zerknij na filmik, który nagrałam. Pokazuję w nim krok po kroku jak zrobić farbę zdrapkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *