Wybór odpowiedniego biustonosza to kluczowy element dla codziennego komfortu i pewności siebie. Znalezienie idealnego modelu, który nie tylko zapewni wsparcie, ale również podkreśli naturalne piękno i kształty, może być wyzwaniem. W artykule “Jaki model biustonosza jest najlepszy na duży biust?” przyjrzymy się różnym fasonom i konstrukcjom biustonoszy, które zostały zaprojektowane z myślą o większym biuście. Podpowiemy, na co zwracać uwagę przy wyborze i jak cieszyć się z posiadania pełnych kształtów, propagując przy tym miłość do swojego ciała.
4 uniwersalne porady dla Pań z dużym biustem
Tak, wiemy, że wybór komfortowego i podtrzymującego biustonosza na duży biust to nie jest proste zadanie. Na rynku pełno jest produktów, które nie spełniają wymagań Pań z pełniejszymi kształtami. Z jakimi wyzwaniami najczęściej spotykają się Polki, które nie trafią do doświadczonej braffiterki?
- Komfort i wsparcie. Duże piersi potrzebują znacząco więcej wsparcia, dlatego też tak ważne są potrójne haftki, szerokie ramiączka, solidny mostek i elastyczne fiszbiny, zbierające pierś.
- Dopasowanie. Nawet w przypadku biustonoszy zaprojektowanych specjalnie dla dużego biustu, znalezienie idealnego rozmiaru może być trudne. Nieprawidłowo dobrany rozmiar może powodować np. wpijanie się ramiączek i “uciekanie” piersi z miseczek. Dlatego też weź centymetr w dłoń i zmierz swój obwód zarówno pod biustem, jak i w biuście (możesz to zrobić w miękkim staniku). Nie śpiesz się, zrób to dokładnie, a wynik zaokrąglij w dół.
- Zmienność rozmiaru. Duża zmienność rozmiaru piersi w zależności od różnych czynników (takich jak cykl miesiączkowy, zmiany wagi, ciąża itd.) jest… całkowicie normalna. Dlatego też, jeśli Twoje ciało się zmieniło – zmień także swój stanik!
- Pojęcie “Dużego Biustu”. Kobiety z dużym biustem to niejednolita grupa, a to, co działa dla jednej kobiety, niekoniecznie będzie dobre dla innej, nawet o tych samych rozmiarach. Nie nastawiaj się więc negatywnie i nie zniechęcaj się, jeśli pierwszy model leży źle. Każde ciało – bez względu na rozmiar – zasługuje na samouwielbienie. Twoje także!
Biustonosze na duże piersi — co wybrać?
No dobrze, ale w takim razie jak spośród tak wielu propozycji wybrać tą, która zapewni najlepsze wsparcie i komfort? Jak wśród tych wszystkich, obcobrzmiących nazw wybrać staniki idealne? Z myślą o tych wyzwaniach przygotowaliśmy listę uniwersalnych i najchętniej wybieranych modeli, które świetnie sprawdzą się w przypadku miseczek D+. Jeśli jednak nadal będziesz mieć wątpliwości – nie bój się pytać o pomoc i doradztwo w profesjonalnym salonie braffiterskim.
#1 Full Cup/usztywniane
Aby rozłożyć ciężar biustu równomiernie i uniknąć obciążenia ramion, staniki Full Cup wyposażone są w szersze, często wyściełane, ramiączka. Obwód stanika z kolei jest zazwyczaj szeroki i wyposażony w kilka rzędów haftek, co pozwala na lepsze dopasowanie i zapewnia dodatkowe wsparcie dla cięższych, opadających piersi. W modelach znajdują się także tzw. boczne fiszbiny — często wzmocnione, aby lepiej wspierać biust i kontrolować jego kształt.
#2 Minimizer
Stanik Minimizer jest zaprojektowany tak, qby optycznie zmniejszyć rozmiar biustu – i to nawet o jeden rozmiar! Miseczki są pełniejsze i wykonane z jednolitej, często nieelastycznej tkaniny, która równomiernie rozprowadza biust na boki oraz w dół, zamiast podnosić go do góry. Ponadto stabilny, szeroki pas pod biustem jest kluczowym elementem konstrukcji minimizera, zapewniającym solidne wsparcie i zapobiegającym przesuwaniu się stanika. Pas ten zazwyczaj zawiera kilka haftek, co umożliwia lepsze dopasowanie.
#3 Bezszwowe
Miseczki są formowane z jednego kawałka materiału bez dodatkowych szwów i koronek. Ponadto modele te są zazwyczaj wykonane z miękkich, elastycznych materiałów, takich jak elastan. Mimo braku sztywnych elementów wiele takich modeli zapewnia odpowiednie wsparcie – mitem jest, że staniki bezszwowe są nieodpowiednie dla cięższych piersi.
#4 Balkonetki
Miseczki charakteryzują się poziomym cięciem, które odsłania górną część piersi, a ramiączka są zazwyczaj szerzej rozstawione, co nie tylko pomaga w tworzeniu ponętnego dekoltu, ale także zapewnia stabilizację i podtrzymanie bocznych części biustu. Wszystko to uzupełniają elastyczne fiszbiny, szeroki mostek oraz subtelne koronki i haftki, które pięknie uwydatniają i eksponują biust.
Jaki wybrać stanik sportowy na duży biust?
Pamiętaj! Niewłaściwe wsparcie dla Twoich piersi może prowadzić do bólu pleców, dyskomfortu i nawet długotrwałych problemów z kręgosłupem. Dlatego też oprócz „codziennych” staników w Twojej szafie powinien pojawić się model sportowy – taki, który wykorzystasz podczas joggingu, jogi, gry w tenisa lub intensywnych spacerów.
- Wybierz stanik z dobrym wsparciem. Zalecany jest model z pełnymi miseczkami, szerokimi ramiączkami oraz mocnym, szerokim pasem pod biustem. Unikaj modeli, które nie rozdzielają piersi.
- Szukaj regulowanych i wyściełanych ramiączek. Ramiączka powinny być nie tylko szerokie, ale również regulowane, co pozwala na idealne dopasowanie stanika do typu aktywności sylwetki.
- Zwróć uwagę na materiał: Materiał stanika sportowego powinien być elastyczny, ale jednocześnie mocny i odprowadzający wilgoć, tak, aby zapewnić Ci komfort nawet podczas bardzo intensywnego wysiłku. Zwróć uwagę na elastan, nylon i domieszki naturalne – np. z bawełny.
- Testuj stanik przed zakupem. Przymierz różne rozmiary i modele. Po ich założeniu skacz, rób przysiady i biegaj w miejscu – sprawdź czy model faktycznie stabilizuje Twój biust.