Magiczny labirynt

Wiem, wiem zamęczam Was tymi planszówkami! Ale my naprawdę je uwielbiamy! Poza tym jak tu nie pisać, jak odkryliśmy kolejny hit nad hity. Mercedes wśród gier! Gra, która wspięła się na wyżyny naszych polubień, zajęła pierwsze miejsce i króluje na nim od jakiegoś miesiąca. Na dzień dzisiejszy nie do przebicia. Ale jak tu jej nie uwielbiać kiedy łączy w sobie strategię, trening pamięci i labirynt!

magiczny labirynt opinie

Poznaliśmy ją w kąciku gracza podczas Cavaliady, chłopcy spędzili tam ponad trzy godziny! Zamiennie grali w Magiczny Labirynt i Pędzące Żółwie i wcale, ale to wcale nie mieli ochoty wracać do domu! Gra spodobała im się do tego stopnia, że babcia nie miała w tym roku problemu z wyborem prezentu urodzinowego dla Krzysia. Do rzeczy, znaczy się wróćmy do recenzji ….

labirynty dla dzieci

Pierwsze wrażenie

Solidna, twarda plansza i żetony! Jak już pisałam zwracam uwagę na jakość wykonania, a tu choćbym i chciała to nie mam się do czego przyczepić! Poza tekturowymi elementami jest sporo drewnianych, jak ściany w labiryncie i pionki magów. Do tego kostka i … cztery metalowe kuleczki. Gdy przyłożymy do nich pionki okazuje się, że to magnesy!

magiczny labirynt recenzja

Rozgrywka

Mimo, że gra przeznaczona jest dla graczy w wieku od 6 lat, zasady są tak proste, że nasz czterolatek świetnie daje sobie radę! Przygotowując się do gry, układamy ścianki w podziemnym labiryncie, nakładamy górną część planszy i wypowiadamy magiczne zaklęcie „Labirynt się kręci, ściany znikają, drogi pojawiają” obracając przy tym pudełkiem. Po chwili nie wiemy już jak zamontowaliśmy drewniane elementy, ale właśnie na tym polega zabawa! W rogach ustawiamy pionki z kuleczkami przyczepionymi od spodu planszy. Losujemy żeton i ustawiamy go na polu z takim samym symbolem. Do tego miejsca należy się kierować! Ruszamy się o tyle miejsc ile wyrzuciliśmy oczek na kostce. Gdy trafimy na ścianę kulka odpada i zaczynamy od nowa. Gra kończy się w momencie kiedy jeden z graczy uzbiera pięć symboli.

gry planszowe dla dzieci

Wrażenia

Jak już pisałam gra stała się hitem ostatnich dni! Gramy w nią w deszczowe popołudnia i podczas imprez. Jedyny minus jest taki, że tylko cztery osoby mogą grać jednocześnie! A czasem chciałoby więcej! Pomysł z kuleczką na magnesie i z drewnianymi „niewidocznymi” ściankami labiryntu uważam za genialny! Gra trenuje pamięć nie tylko u dzieci, ale i dorosłych, bo gdy dzieci już śpią – dorośli przejmują planszę! Rozrywki nie są długie, a dzięki możliwościom zmiany układu podziemnego labiryntu gra się nie nudzi. Idealna na trening dla szarych komórek!

gry dla dzieci

Producent gry: G3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *