Malowane kubków – jak to zrobić ręcznie? DIY

Za kilka dni Walentynki. Muszę przyznać, że uwielbiam ten dzień. Wiem, co pomyślicie: „że to komercyjne święto, a o bliskich należy pamiętać i dbać każdego dnia”. Mimo wszystko mam naturę romantyczną i rozklejam się przy tych wszystkich gadżetach w serduszka, a otrzymany 14 lutego bukiet róż sprawia, że uśmiech nie schodzi mi z twarzy przez cały dzień. Przygotowałam dla moich bliskich kilka prezentów związanych z dniem Świętego Walentego. Dziś zdradzam tajemnicę i pokazuję jeden z nich.

malowanie porcelany

Jeśli nie lubicie Walentynek, nie musicie od razu zamykać tej strony. Pomysł na ręczne malowanie kubków możecie wykorzystać również przy innych okazjach.

Jak malować kubki? Na dwa sposoby: albo farbami do porcelany, albo specjalnie przeznaczonym do tego celu pisakiem. Ja wybrałam drugą metodę, czyli malowanie kubków markerem.

Potrzebne:

  • porcelanowy kubek
  • pisaki do porcelany
  • spirytus bądź perfumy
  • wacik kosmetyczny
  • patyczki kosmetyczne

Rozpoczynamy od odkażenia kubka wacikiem nasączonym spirytusem. Czekamy chwilę, aż wyschnie i pisakiem malujemy wybrany wzór. Jeśli chcemy coś poprawić np. nierówną linię wystarczy zanurzyć patyczek kosmetyczny w spirytusie czy perfumach i przetrzeć to miejsce.

jak malować kubek markerem

Pomalowany kubek odstawiamy do wyschnięcia na min. 4 godziny, a następnie wstawiamy do piekarnika i zapiekamy przez 90 minut w temperaturze 160 stopni. (Uwaga – pracę wyjmujemy dopiero po wychłodzeniu piekarnika).

kubki ręcznie malowane

Prawda, że proste? A do tego uzależniające. W moim domu brakuje już białych kubków!

kubek ręcznie malowany

Dzieciaki również świetnie sobie radzą z malowaniem po porcelanie. Każdy z domowników ma już swój własny kubek, własnoręcznie pomalowany.

kubek malowany przez dzieci

A co najciekawsze taki prezent nie jest wcale drogi! Kubki można nabyć w markecie za niecałe 2 zł, a koszt jednego markera to ok. 10 zł.

jak malować porcelanę

Już niebawem pokażę Wam kolejne pomysły na prezenty Walentynkowe.

kubki malowane markerem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *