Ogródek dla wróżki czy elfa

Wszystko co małe jest piękne – dzieci, szczeniaczki, kocięta i mini ogródki! Tak, dobrze czytacie, miniaturowe ogrody to coś, co z pewnością pokochacie. Wystarczy, że przygotujecie jeden, mały, malutki, tyciusieńki i … nie poprzestaniecie na tym!

W poprzednim poście pokazywałam pomysły na stworzenie ogródka dla wróżki. Zainspirowałam się zdjęciami i razem z dziećmi stworzyliśmy nasz mini ogródek, w którym nie brakuje małej chatki, a nawet placu zabaw! A oto i nasz rodzinnie wykonany projekt! Jesteśmy z niego bardzo dumni, więc jeśli chociaż odrobinę Wam się spodobał to napiszcie o tym w komentarzu, a mile połechczecie nasze ego 🙂

kompozycja w doniczce

Zabierając się za wykonanie ogródka, nie mieliśmy sprecyzowanych planów. Udaliśmy się do sklepu ogrodniczego i przeglądając ofertę bylin i roślin idealnych na skalniaki, wybraliśmy te, które najbardziej nam się spodobały. Postanowiliśmy, że resztę dopasujemy do nich. I tak nasz projekt rozpoczęliśmy od zasadzenia roślin w doniczce bez opracowania projektu!

mini ogródek

Kolejnym etapem tworzenia było wykonanie domku dla wróżki. Z falistej tektury wycięłam chatkę korzystając z rzutu zamieszczonego w książeczce „Martynka i Wielkanocne pomysły” wydawnictwa Papilon. Dach domku ozdobiliśmy suchymi roślinami, a drzwi zieloną wstążeczką. Jednak największym wyzwaniem było stworzenie miniaturowej wersji huśtawki i ławeczki. To bardzo precyzyjna robota, począwszy od równego przycięcia patyków, poprzez przyklejanie ich klejem na gorąco. Gdy elementy były gotowe, zebraliśmy z naszego prawdziwego ogrodu piasek i kamyki, aby zaprojektować włości wróżki.

fairy garden
fairies garden

Mamy już kolejne pomysły na miniaturowe budowle czy dodatki, więc nie zakończymy zabawy na jednym projekcie! A Wam polecam taką wspólną zabawę w projektowanie ogrodu niezależnie czy mieszkacie w domku czy w bloku. Taka kompozycja nie musi stać na zewnątrz, będzie się pięknie prezentowała na balkonie, stoliku w salonie czy na parapecie. Pamiętajcie tylko, aby wybierać rośliny, które nie rosną zbyt szybko.

ogródek elfów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *