Pomysłowe triki przydatne przy pakowaniu prezentów

Jeśli ktoś zadałby Ci teraz pytanie o to, co najbardziej lubisz robić podczas świąt, pewnie powiedziałabyś, że spędzać czas z rodziną, To bardzo taktowna i przemyślana odpowiedź. Tak wypada przecież powiedzieć. Jednak co tak naprawdę najbardziej lubimy robić w święta? Obstawiam, że podjadać cukierki z choinki i rozpakowywać prezenty! Bardzo chętnie bym Ci w tym pomogła, ale teraz pomogę Ci w innej czynności. Podpowiem Ci jak pomysłowo zapakować prezenty! Poznaj kilka trików, które pomogą Ci w łatwy sposób przygotować kolorowe paczki!

Zawsze podziwiam pięknie zapakowane paczki na wystawach sklepowych. Gdy ekspedientka zawija pudełko w ozdobny papier, wygląda jak by to nie było trudne. Gdy ja staram się to powtórzyć, efekty nie są zadowalające. Zawsze coś mi się roluje, odstaje i tak dalej. Dlatego zanim zabrałam się za pakowanie prezentów, przemierzyłam strony internetowe wzdłuż i wszerz. Zebrałam dla Ciebie, i dla siebie też, garść porad, dzięki którym pakowanie nie będzie nigdy więcej kojarzyło się z niczym skomplikowanym.

Taśma dwustronna najlepszym przyjacielem pakującego

Zaopatrz się w przynajmniej jedną rolkę taśmy dwustronnej. Dzięki niej Twoje prezenty, będą wyglądały profesjonalnie. Do tej pory, używałam taśmy bezbarwnej. Jednak mimo przezroczystości, zawsze było ją widać. Nie wyglądało to zbyt estetycznie. Taki oczywisty, prosty trik, a różnica jest ogromna.

By łatwiej znaleźć początek taśmy

Nie miałaś nigdy problemu ze znalezieniem miejsca, gdzie zaczyna się taśma? Ja zawsze się z tym męczyłam. Od kiedy do końcówki przyklejam skrawek papieru, nie mam już tego problemu.

W co zapakować prezent?

Prezenty głównie kojarzą mi się z eleganckimi pudełkami przewiązanymi kokardą. Spróbuj czasem zaszaleć i skorzystaj z innych dostępnych przedmiotów np. puszek po chipsach, pudełkach po czekoladkach czy nawet rolce po papierze toaletowym. W tej ostatniej możesz schować drobne przedmioty. Gdy elegancko ją ustroisz będzie się naprawdę dobrze prezentować. Zresztą sama zobacz na poniższym zdjęciu. Możesz również zrobić sobie żarty z domowników i pudełko z prezentem ukryć w przedmiocie, które ma na tyle charakterystyczny kształt, że po owinięciu w papier nie da się go z niczym pomylić np. patelnia czy kubek.

Wybuchowy prezent

Drobne przedmioty, bilety czy vouchery możesz zapakować w bardzo oryginalny sposób. Włóż prezent do balona. Nadmuchaj go. Spakuj do pudełka, dołącz szpilkę i kartkę z ciekawym napisem. Taki prezent z pewnością zaskoczy!

Gdy papier jest za krótki

Nie raz zdarzyło mi się, że papier, w który chciałam zapakować prezent okazał się za krótki. Niezależnie jak układałam pudełko, zawsze z którejś strony brakowało kilku centymetrów. Co zrobić w takiej sytuacji? Albo nadrabiać szeroką kokardą, która przysłoni braki, albo ułożyć papier na skos. W filmiku (znajdziesz go na końcu wpisu) pokazuję jak złożyć boki. I powiem Ci, że tak zapakowany prezent według mnie prezentuje się o niebo lepiej od tego, który wkładamy na wprost!

Co zrobić z resztek papieru?

Często zostawały mi paski papieru, z którymi nie zawsze wiedziałam co zrobić. Najczęściej lądowały one w koszu. To duży błąd, bo można z nich zrobić fikuśne kokardy! Pasek papieru złóż wzdłuż i w poprzek na pół. Wycinaj paski o długości mniej więcej 3/4 papieru co 2-3 centymetry od siebie. Rozłóż papier. Ostrzem nożyczek przeciągnij po wyciętych paskach, by zawinęły się do środka. Nie przejmuj się, gdy jakiś kawałek się urwie. Nie będzie tego widać. Zwijaj ciasno papier i sklej na końcu. I jak, warto było zostawiać?

Kokarda z kartki papieru

Piękną kokardę w łatwy sposób złożysz z kolorowego papieru w formacie A4. Złóż go trzy razy na pół wzdłuż dłuższego boku. Wytnij po zagiętych liniach. Otrzymasz 8 pasków papieru. Cztery z nich skróć o około 5 cm. W każdym z pasków sklej jego końce. Otrzymasz osiem okręgów. Sklej je przez środek, tak aby wyglądały jak kokardy. Przyklejaj jedną do drugiej na wprost i na skos. Na koniec z dwóch odciętych paseczków, sklej okrąg i przyklej na górze kokardy.

Prezent z kokardą, za którą można go przenosić

Większą ilość paczek trudno jest przenosić z miejsca na miejsca, czy z samochodu pod choinkę. To zadanie stanie się łatwiejsze, gdy przy pakowaniu prezentów dołączysz wstążkę, za którą będzie można je złapać. Zamiast zaginać i zaklejać bok prezentu, zawiń z jednej strony kawałek wstążki w papier i dopiero zaklej. Zawiązana kokarda ułatwi przenoszenie prezentu, a do tego będzie się ciekawie prezentować.

Papier z własnym wzorem

Kolorowe papiery ozdobne, które widzisz w sklepach, kuszą kolorami i wzorami. Ja jednak, spróbuję Cię skusić własnoręcznie wykonanym wzorem. Potrzebujesz tylko szarego papieru do pakowania, farb i pieczątek. Do odbijania przyda Ci się na przykład ołówek, którego końcem odbijesz równe kropeczki lub ziemniak i foremka do ciastek. Do połówki ziemniaka dociśnij foremkę, wytnij to co zostało poza nią i oryginalna pieczątka gotowa!

Jak samodzielnie zrobić papierową torebkę?

Wyobraź sobie taką sytuację: chcesz zapakować przedmiot o nieregularnym kształcie, na przykład maskotkę. Najlepsza byłaby do tego torebka na prezent, ale niestety nie masz takiej w domu. Za to znalazłaś ozdobny papier. Jak przerobić go na torebkę? Bardzo prosto! Wytnij prostokąt z papieru. W górnej części zawiń pasek o szerokości około 2 cm. Sklej boki klejem do papieru. Rozłóż dół i zawiń boczki do środka, sklej je taśmą lub klejem. Zagnij boki. Włóż rękę do środka i odwiń papier, tak aby przypominał kształtem torebkę. Teraz wystarczy tylko zrobić w górnej części dziurki, przełożyć sznurek lub złożyć tą część w harmonijkę i przewiązać ozdobną tasiemką. Jeśli instrukcja wydaje Ci się skomplikowana, koniecznie obejrzyj filmik, który dołączyłam do tego wpisu. Przekonasz się, że złożenie torebki z papieru to bardzo prosta sprawa.

Jak przechowywać ozdobny papier?

Na koniec szybka informacja o tym jak przechowywać ozdobny papier by się nie rozwijał. Wystarczy włożyć go w rolkę po papierze czy ręczniku i gotowe!

Abyś nie musiała dużo główkować i rozszyfrowywać moich skomplikowanych instrukcji, do wpisu dołączam również film, w którym krok po kroku pokazuję jak złożyć torebkę z papieru, jak zrobić kokardę czy jak zapakować prezent. Mam nadzieję, że znajdziesz w nim przydatne pomysły i od dzisiaj zostaniesz mistrzem pakowania w swoim domu. Daj znać, który z pomysłów najbardziej Ci się przydał!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *