Słodki bukiet z lizaków – jak go zrobić? DIY

Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na słodki prezent dla bliskiej osoby, mam dla Ciebie coś idealnego! Prezent, który nadaje się zarówno dla małych, jak i dla dużych. W końcu kto nie lubi słodyczy! Ja uwielbiam, dlatego, gdy zobaczyłam na jednej z grup zapytanie o to, gdzie można kupić bukiet ze słodyczy, postanowiłam nie szukać w sklepach, tylko zrobić go własnoręcznie! Okazało się, że nie jest to wcale trudne, dlatego z przyjemnością dzielę się instrukcją.

Jest wiele metod tworzenia bukietów ze słodyczy. Pierwszy dylemat dotyczy tego, jakich słodkości chcesz użyć. Moi chłopcy uwielbiają lizaki, dlatego to właśnie one pojawiły się w tym wpisie. Gdy ustalisz co dobrego chcesz umieścić w bukiecie, pozostaje Ci decyzja na temat tego, czego użyjesz do jego wykonania. Możesz wykorzystać bibułę, tiul, kolorowy papier, słomki, patyczki do szaszłyków czy druciki kreatywne. Ja zdecydowałam się na słomki i delikatny tiul w pastelowych kolorach.

Do wykonania bukietu ze słodyczy przygotuj:

  • 15 lizaków
  • 15 słomek
  • taśmę klejącą
  • nożyczki
  • kolorowe wstążki
  • gumkę recepturkę
  • tiul w rolce (w jednym lub w kilku kolorach)

Instrukcja wykonania:

1. Na każdy patyczek od lizaka, nałóż słomkę i dodatkowo zabezpiecz łączenie przezroczystą taśmą.
Wskazówka: lizaki nakładaj na część słomki, na której nie ma zagięcia. Jeśli zrobisz odwrotnie, pod ciężarem lizaka słomka będzie się wyginać w dół.

2. Z rolki tiulu wytnij paski o długości ok. 20 cm.

Pomocny trik: Nawiń tiul na zeszyt lub karton o podobnej długości, a potem przytnij go na bokach – w szybki sposób otrzymasz równe paski.

3. Złóż tiul na pół (po długości) i zawijaj go dookoła główki lizaka.

4. Zawiń kolejny pasek tiulu (w tym samym lub innym kolorze) wokół poprzedniego, a następnie zawiąż go kawałkiem cienkiej ozdobnej tasiemki.

5. Tak samo postępuj z kolejnymi lizakami.

6. Ułóż bukiet i przytrzymaj go gumką recepturką.

7.  Wyrównaj nożyczkami końcówki słomek, aby miały równą długość, a następnie owiń je białą wstążką.

8. Zawiąż ozdobną kokardę ze wstążki.

Taki słodki bukiet świetnie sprawdzi się przy wielu okazjach: urodzinach, ślubach, Pierwszej Komunii, Dniu Dziecka czy Dniu Mamy. Muszę Ci się przyznać, że spodobało mi się tworzenie takiego bukietu. Myślę, że nie poprzestanę na jednym. Chciałabyś otrzymać taki bukiet czy wolisz tradycyjne kwiaty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *