Kartki świąteczne DIY – najlepsze pomysły

Słyszysz pikanie w telefonie. Przyszła nowa wiadomość! O, to życzenia świąteczne! Zerkasz pobieżnie i idziesz dalej. A teraz wyobraź sobie, że wśród sterty rachunków przyniesionych przez listonosza odkrywasz kopertę, a w niej kartka świąteczna i kilka ręcznie wypisanych zdań. Pójdziesz dalej czy zatrzymasz się na chwilę? Ja wybieram drugą opcję i dlatego na każde święta wysyłam wszystkim moim bliskim życzenia na kartkach, które samodzielnie robimy z chłopakami. Jeśli jeszcze nie robiłaś takich kart, spróbuj koniecznie! Zainspiruj się moimi pomysłami, twórz sama, z dziećmi, z mężem. Podaruj sobie godzinę relaksu, bo takie wspólne tworzenie naprawdę odpręża!

Renifery z odbitych paluszków

Na dobry początek coś dla najmłodszych, chociaż i starszaki będą miały przy tym mnóstwo frajdy (nawet te starszaki po trzydziestce 🙂 ). Palec wskazujący moczymy w brązowej farbie i odbijamy kilka razy jeden obok drugiego na białej kartce. Ponownie moczymy ten sam palec i odbijamy go poniżej wcześniejszego. Dzięki temu otrzymujemy głowę i tułów renifera. Wystarczy już tylko domalować szczegóły flamastrem i dokleić pomponowy nos.

Bombki z galerii małego artysty

W moim domu jest cała masa prac plastycznych. Niektóre z nich wkładam do specjalnego pudła, a inne wykorzystuje do innych prac, na przykład przy tworzeniu kartek. Jedno z kolorowych dzieł przydało się do wycięcia okrągłych bombek. Nakleiłam je na kartkę, dodałam ozdobną wstążeczkę i gotowe!

kartki tworzone przez dzieci

Renifery wyglądające przez okienko

Aby powstała fantastyczna kartka, nie trzeba wcale dużo pracy czy materiałów. Czasem wystarczy wyciąć dziurkaczem okienko, do środka wkleić dwie naklejki z reniferami i właściwie tyle! Takie zadanie każdy przedszkolak wykona samodzielnie!

kartki robione przez dzieci

Choinka z kolorowych kropek

Przed Wami kolejna praca wykonana samodzielnie przez moich chłopców. Trudno uwierzyć, że Damiś tak dobrze poradził sobie z choinką i nie wyszedł za linię? Zdradzę Wam sekret! Z brystolu wycięłam trójkąt, odłożyłam go na bok, a resztę nakleiłam taśmą na moją kartkę świąteczną. Wręczyłam synkowi zieloną farbę i ołówek, a jego zadaniem było moczenie gumki w farbie i odbijanie w przygotowanym polu. Na koniec dodał od siebie kilka czerwonych kropek, odkleiliśmy kontur trójkąta i dokleiliśmy ozdobną gwiazdkę. Sprytne, prawda?

kartki bożonarodzeniowe diy

Bałwanki z pomponów

Na naszych kartkach nie mogło zabraknąć puszystych, mięciutkich bałwanków. Pewnie domyślacie się, że powstały z przyklejenia białych pomponów? Resztę, czyli oczy, nos, guziki, ręce i nakrycia głowy domalowałam markerem. Płatki śniegu to pozostałości z białej kartki wyjęte z klasycznego dziurkacza.

kartki świąteczne pomysły

Jeszcze jeden bałwan

Kolejny bałwan nie jest już tak puchaty, ale sympatii na pewno mu nie odmówicie. Powstał z połączenia dwóch białych kół wyciętych dużym dziurkaczem. Zarówno szalik jak i nos ma z ozdobnej wstążki. Oczy i guziki to malutkie pompony. A udekorowany jest drobinkami sztucznego śniegu.

kartki świąteczne rękodzieło

Kartka z papierowymi śnieżynkami

Bardzo proste połączenie, czyli kilka białych papierowych śnieżynek, samoprzylepne diamenciki i biała atłasowa wstążka. Co powiecie o takim miksie?

kartki świąteczne scrapbooking

Śnieżynka z koralików

Znacie koraliki Pyssla dostępne w Ikea? Układa się je na specjalnej podstawce, a po ułożeniu wzoru podgrzewa rozgrzanym żelazkiem by koraliki połączyły się w jedną całość. Z takich właśnie koralików złożyłam białą śnieżynkę, która stanowi niezaprzeczalną ozdobę tej kartki.

kartki świąteczne handmade

Choinka z wstążki – wersja I

Na koniec dwie wariacje na temat choinki. Pierwsza to grubsza zielona wstążką przyklejona w formie choinki, czyli raz w lewo, raz w prawo i tak aż dojdziemy do gwiazdki. Taką choineczkę możecie udekorować jak tylko chcecie, ja wybrałam drobne perełki.

kartki bożonarodzeniowe

Choinka ze wstążki – wersja II

I jeszcze jedna wersja, tym razem na kartce znalazła miejsce przeplatanka. Ostrym nożykiem wycięłam kilka linii na przodzie kartki. Poprzeplatałam przez nie wąską, zieloną wstążkę, w taki sposób, aby przyjęła formę choinkę. Udekorowałam ją i wypisałam w środku życzenia.

kartki Boże Narodzenie

Jeśli nadal mało Wam pomysłów, zerknijcie na nasze prace z poprzednich lat, wszystkie znajdziecie w archiwum bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *